תמר רודד שבתאי

המשוטטת: הזמנה למסע

קידום ופיתוח חינוך מבוסס מקום באמצעות אמנות

תמר רודד שבתאי

צילום: תמר רודד שבתאי

אתגר

איך מאפשרים לתושבי הנגב להכיר באופן בלתי אמצעי את הסביבה בה הם חיים ולעודד יצירה מקורית?

חזון

קורס שיאפשר להעמיק את ההכרות עם המרחב הפיזי, באמצעות שיטוט, התבוננות ומחקר ולחבר זאת עם תהליך יצירה.

להמשך קריאה

ערכים

פיתוח יצירתיות, דמיון וחשיבה ביקורתית, חינוך לאמנות.

תמר רודד שבתאי

ציור: תמר רודד שבתאי

תמר רודד שבתאי

חזון

קורס שבמהלכו יתקיים תהליך של העמקת ההיכרות עם המרחב הפיזי היומיומי של קבוצות יוצרים בנגב, באמצעות שיטוט (אינטואיציה) התבוננות (מהחושי לתפיסתי) ומחקר (קוגניציה). תהליך היצירה מתרחש לכל אורך הקורס ומכיל את כל המרכיבים. המראות והידע החדש על הסביבה מוצאים פורקן בסטודיו, שם האינטואיטיביות של השיטוט נפגשה עם האינטואיטיביות של פעולת היצירה.

הקורס נועד לאנשים יוצרים במגוון גילאים שחיים בנגב. באמצעות השיטוט הם יחוו את המרחב הייחודי שבו הם שוהים וייצרו אמנות שנובעת מהמקום. הקורס מחבר בין כמה נושאים שונים: חינוך מבוסס מקום ושוטטות המהווים בסיס ומקור השראה ליצירת אמנות. אני מאמינה שכל מקצוע אפשר ללמד באמצעות אמנות, וזהו חיבור חד-פעמי תחום ידע של נושאים המשלימים ומעשירים זה את זה.

ציור: תמר רודד שבתאי

מטרות

  • הגעה לקבוצות מגוונות של יוצרים בנגב שיהוו בסיס לקהל הקורסים לאורך השנים הקרובות.
  • יצירת קורסים מקוריים המאפשרים שילוב בין שיטוט פיזי, התבוננות ביקורתית ומחקר ומעודדים השראה ליצירה.
  • יצירת קורפוס של עבודות ויצירה של חניכי הקורס לאורך המחזורים כדי לקדם אמנות הנובעת מייחודיות הנגב.
תמר רודד שבתאי

תמר רודד שבתאי

שבתאי בעלת תואר F.A BE.D,. באמנות וחינוך מהמדרשה לאמנות בבית ברל (2012). שבתאי עוסקת ביוזמות המשלבות חינוך ואמנות , פועלה כולל הוראת השתלמויות למורים המשלבות יצירה וחיבור עם מקצועות הלימוד השונים; שימשה אחראית חינוך והדרכה ועוזרת לאוצרת ב'מרכז לאמנות עכשווית בערד'; הרצתה בקורס 'אמן מנחה בקהילה' במכללת ספיר; וכיהנה כ'אמנית בקהילה' בערד מטעם משרד התרבות והספורט, במסגרתה הקימה את קבוצת 'נוער שוחר אמנות' ונהלה קשרי קהילה בתכנית הרזידנסי 'אמנות אדריכלות ערד'. כיום שבתאי שבתאי היא אמנית פלסטית פעילה המציגה בתערוכות ולוקחת חלק בפרויקטים כמו כן, בעלת סטודיו לציור בערד המקיים שיעורי ציור וסדנאות.