​​

תכנ​ית מ​נדל למנהיגות מקומית בירוחם​

​​​​אנו שמחים על התעניינותך בתכנית מנדל למנהיגות מקומית בירוחם. קרן מנדל מאמינה שמנהיגים מצטיינים, המונעים מחזון בעל עוצמה, הם המפתח לשיפור החברה ולשיפור חייהם של אנשים ברחבי העולם. הקרן עוסקת זה עשרים וחמש שנה בהכשרה למנהיגות חינוכית וחברתית.

מרכז מנדל למנהיגות בנגב, מייסודה של קרן מנדל, מפעיל תכניות למנהיגות מקומית שמטרתן לקדם מנהיגות איכותית במגזר הציבורי ובמגזר השלישי ביישובי הנגב – מנהיגות שתפעל על-פי חזון המושתת על ערכים, כזו אשר מסוגלת לחולל שינויים ולהוביל ליישומם. התכנית מיועדת לאנשים בעלי מחויבות עמוקה ומוכחת לפעולה בעיר לרווחת תושביה, ומחויבות לתכנית עצמה. המשתתפים ייבחרו על-ידי מרכז מנדל למנהיגות בנגב מבין מי שיגישו את מועמדותם, ועל-פי הקריטריונים המפורטים בהמשך.

התכנית מיועדת לבעלי תפקידים ולפעילים מרכזיים הממלאים כיום תפקידי הנהגה ביישוב: ברשות המקומית, במערכות החינוך הפורמליות והבלתי פורמליות, במערכות הרווחה, במוסדות העירוניים, בארגוני החברה האזרחית ובפעילות קהילתית, וכן לאנשים נוספים התורמים תרומה משמעותית לקידום העיר ותושביה. לתכנית שלוש מטרות כלליות:

  1. ​ להכשיר בעלי תפקידים מרכזיים ופעילים חברתיים ממוקדי עשייה בעיר ובאזורה, אשר יובילו תהליכים לשיפור המערכות, הארגונים והקהילות שבהם הם פועלים כיום ויפעלו בעתיד, ויקיימו ביניהם קשרי למידה, תמיכה ושיתופי פעולה. 
  2. לפתח בקרב המשתתפים י​כולות מנהיגות בדגש על פיתוח יכולות אישיות, יצירה וגיבוש של תפיסת עולם והתבוננות מחודשת על מרחב הפעילות. 
  3. ​לסייע בפיתוח פעולות ספציפיות שנועדו לקדם ולשפר את העיר והמרחב, תוך העמקת המעורבות של המשתתפים בפיתוח ובשגשוג המקום שבו הם חיים ופועלים.

מבנה הת​כנית 

התכנית נמשכת שנתיים, במתכונת של יום למידה אחד בשבוע (450 שעות): 

​השנה הראשונה תוקדש ללמידה תיאורטית ומעשית של העיר ושל סוגיות מרכזיות בה, לגיבוש הקבוצה ולחקר העשייה של המשתתפים. במהלך השנה יתקיימו 35-30 ימי לימוד מלאים בימי חמישי (בשעות 16:00-08:45) הכוללים גם סיורים, למידה חווייתית וכן 3-2 ריטריטים (מפגשים בני יומיים רצופים מחוץ ליישוב, הכוללים לינה). 

בשנה השנייה יוקדשו המפגשים להמשך הלמידה של כלל הקבוצה, חלקם לסדנאות פיתוח עשייה ולמידה מתוך עשייה, וחלקם לליווי ולהנחיה אישיים. הלמידה תתמקד בנושאים הרלוונטיים ליישוב ולהובלת תהליכי שינוי גם במערכות ובארגונים שבהם העמיתים פועלים לשיפור איכות החיים בנגב. 

המשתתפים בתכנית לא יפסיקו את עבודתם, אך יתבקשו להקדיש יום בשבוע לתכנית ולהיערך בשאר הזמן לעמוד במטלות הלימודיות של התכנית.​

תהליך ההרשמה

מומלץ להגיש את המועמדות בתהליך המקוון באמצעות כניסה לטופס המועמדות שבאתר זה - לחץ כאן.
עם זאת, יש אפשרות למלא את הטופס המצורף (בפורמט word), לסרוק אותו ולשלוח יחד עם המסמכים האחרים (קורות החיים, התמונה ומסמך המעיד על השכלה) בדואר אלקטרוני או בפקס. לכניסה לטופס הידני לחץ כאן​.

את מהלך הגיוס והמיון מנהלים חברי הסגל ד"ר יצחק אהרונוביץ' וד"ר ספא אבורביעה.

לסיוע במילוי הטופס ומידע נוסף אפשר לפנות אל חני בוטראשוילי-חוטובלי: 08-6201444, או לאלי אופיר: 08-6201454.

לתשומת לבך, טופס ההרשמה נתמך בדפדפנים הבאים:  Google Chrome ו-Internet Explorer (מגרסה 10 ואילך). לעדכון גרסה ב-Internet Explorer לחץ כאן

תעודת סיום​

מי שיעמדו כנדרש בחובות התכנית (נוכחות, מעורבות, עמידה במטלות וביצוע משימות אישיות וצוותיות) יזכו בתעודת בוגר תכנית מנדל למנהיגות מקומית בירוחם.

לוח זמנים

  1. הגשת מועמדות – עד 1 במאי 2016
  2. מיונים לתכנית – במהלך אפריל-יוני 2016 (הודעות על קבלה או על אי-קבלה יימסרו עד ראשית יולי)
  3. פתיחת שנת הלימודים הראשונה בתכנית ביום חמישי, 22.9.16
  4. סיום התכנית - יוני 2018

להרחבה ומידע נוסף >>​


 

 

הכירו את העמיתים

דנה מאיר

תכנית מנדל למנהיגות מקומית בירוחם וברמת הנגב >>

 

יעל אגמון

תכנית מנדל למנהיגות מקומית בירוחם וברמת הנגב >>