תכנית מנדל למנהיגות מקומית בירוחם וברמת הנגב


תוכנית מנדל למנהיגות מקומית בירוחם וברמת הנגב

מטרתה של תוכנית מנדל למנהיגות מקומית בירוחם וברמת הנגב היא להכשיר קבוצת מנהיגים איכותית שתשכיל לפתח ולקדם את האזור, ותפעל לשיפור תחומי החיים השונים בירוחם ובסביבתה, וביישובי רמת הנגב. 

 

הקבוצה שנתגבשה כוללת 19 עמיתים (12 מירוחם, אחת מרכמה, ו-6 מיישובי המועצה האזורית רמת הנגב), והיא מתאפיינת בהטרוגניות מגדרית, גילאית, תעסוקתית והשכלתית. בהטרוגניות שלה הקבוצה מייצגת נאמנה את האוכלוסייה בירוחם וברמת הנגב. העמיתים נבחרו לתוכנית על יסוד מעורבותם ומחויבותם החברתית, רצונם לחולל שינויים ונכונותם ליטול אחריות לנעשה בסביבתם.

התוכנית תימשך שנתיים. העיקרון המארגן שלה הוא השאיפה לקדם את העמיתים בבירור רעיוני וערכי של השקפת עולמם, בגיבוש של חזון לאורה, וביכולותיהם להוצאת החזון לפועל – כל זאת מתוך הבנת כוחה המעצים של הפעולה המשותפת, הן בשלבי ההכשרה והן בחיים הממשיים. 

התוכנית משלבת העמקה עיונית בסוגיות תוכן מרכזיות עם פיתוח יכולות, מיומנויות וכשרים מעשיים. עם סוגיות התוכן נמנות זהות וערכים, מרחב ומקום, תכנון ומדיניות, מנהיגות ומעשה. בין היכולות שנידרש לשכלולן ניצבת במקום מרכזי היכולת לתקשורת ולהבנה בין-אישית, וכן המיומנויות השורות-בכול של כתיבה בהירה ושל התנסחות שבעל-פה. בארגז הכלים המוקצה למימוש יעדי התוכנית כלולים הרצאות פרונטליות ודיאלוגיות, לימוד משותף של טקסטים, עיבודים סדנאיים של התוכן הלימודי, עבודות אישיות של העמיתים, סדנאות של דינמיקה קבוצתית – ואלה מצטרפים לפעילויות ODT ולרטריטים. 

תוכנית מנדל למנהיגות מקומית בירוחם וברמת הנגב נפתחה בספטמבר 2016 בניהולם של ד"ר יצחק (קיקי) אהרונוביץ וד"ר ד"ר נועה מילמן, ותסתיים ביולי 2018.


 

 

הכירו את העמיתים

זהבית יעקב

תוכנית מנדל למנהיגות מקומית בירוחם וברמת הנגב >>

נגה יוגב

תוכנית מנדל למנהיגות מקומית בירוחם וברמת הנגב >>