בוגרי מרכז מנדל למנהיגות בנגב

ק​הילות הבוגרים ותוכניות ההמשך

תוכניות ההמשך הן חלק מייעודו של מרכז מנדל למנהיגות בנגב לטפח מנהיגות יוזמת ובעלת חזון בקרב בוגרי תוכניות המרכז, באמצעות ליווי פעילות הבוגרים בשדה הנגבי

את פעילות הבוגרים מנחים ד"ר סמדר בן אשר וקאסם אלצראיעה.

נציין כי בשנת הפעילות תשע״ח נערכת פעילות מצומצמת עם בוגרים.


פעילויות שנת הלימודים תשע"ח

​קבוצ​​ות מעשה – "פלורליזם וחינוך"

מטרת הקבוצה לחקור ולהתבונן מחדש במערכת החינוך כנותנת מענה לאוכלוסיות מגוונות בהקשר של תרבות ושפה, ובפרט לסוגיית הילדים הערבים בבתי הספר היהודיים. היוזמה נולדה כחלק ממהלך של קבוצת בכירי עיריית באר שבע, המובילים יוזמות ליצירת שינוי בעיר ובסביבתה.

סמינר חורף – אילת-עקבה: הזדמנויות במרחב חוצה גבולות, דצמבר 2017

סמינר החורף עסק בסוגיות ובדילמות מורכבות ובחשיבה כיצד אלו באים לידי ביטוי בעשייה המנהיגותית והמקצועית של כל אחד ואחת. בסמינר הושם דגש רב על שיתופי פעולה אזוריים חוצי גבולות, המעניקים הזדמנויות לפתח ולקדם פתרונות ייחודיים של סוגיות במרחב. הסמינר נערך בהשתתפות פרופ' אבי קפלן, והתבסס על מודל הזהות התפקידית. המפגש כלל את עמיתי תוכנית מנדל למנהיגות מקומית באילת-אילות, הנמצאים בשנת ההכשרה הראשונה, במטרה לבנות קבוצה הלומדת ופועלת יחד.

בימת מנדל בנגב

​בימת מנדל בנגב היא זירה שמטרתה להעשיר את השיח בקהילת מנדל בנגב ובציבור הרחב באמצעות מפגשים עם מיטב החוקרים, הוגי הדעות, מעצבי המדיניות ואנשי השטח. מתוכננת בימת מנדל שתעסוק ביצירה ותרבות מקומית בשותפות עם בוגרים המובילים שינוי בתחומי תרבות.

ליווי ברמה הפרטנית

חברי הסגל של מרכז מנדל למנהיגות בנגב מקיימים שיח מייעץ עם בוגרי המרכז על אתגרים ועשייה מנהיגותית בנגב. בוגרים המעוניינים בליווי אישי ובסיוע בפיתוח יוזמות ופרויקטים חברתיים ואישיים, מוזמנים לפנות אלינו לחשיבה, לייעוץ ולתמיכה. 

 

הכירו את העמיתים

יוחאי קייט

תוכנית מנדל למנהיגות אזורית בדימונה, ערד והנגב המזרחי >>

ליאור אורון

תוכנית מנדל למנהיגות תרבות בנגב: מחזור ה' >>

סברין אלאסד

תוכנית מנדל למנהיגות אזורית באלקסום, נווה מדבר ושגב שלום >>